Realitní server Nreal.cz je na prodej, v případě zájmu nás kontaktujte na e-mailu prodej@nreal.cz
. . . Váš nezávislý realitní inzertní server ZDARMA
reality nabídkareality poptávkarekreace nabídkanové bydlení

zpětNová futra bez bourání?

img

Na trhu se objevily nové vylepšené obložkové zárubně, které umožňují výměnu, přesněji řečeno zakrytí původních futer, a to samozřejmě bez bourání. "Hlavním důvodem vzniku tohoto systému bylo umožnit nejen majitelům panelových bytů, kde je jakékoli bourání velmi náročné, rychlou a jednoduchou rekonstrukci zárubní," vysvětluje Aleš Ullmann, manažer technického rozvoje Sapeli a pokračuje: "Tento systém už tady sice existoval i před tím, ale tento nový je mnohem více předpřipravený, což ještě více zrychluje a zjednodušuje montáž.

Jednodušší štelování

U vylepšených zárubní jsou původní jednodříkové závěsy, tedy "obyčejné" panty, nahrazeny dvoudříkovými.  A výsledek? Pokud vám po nasazení dveře drhnou, nemusíte je sundavat, štelovat a nandavat. Drobné korekce závěsů je teď možné dělat i s dveřmi. Po jejich otevření je snadno přístupný "šroubek",  kterým si regulujete a dolaďujete usedání dveří na těsnění. A také je díky tomuto systému možné vyrovnat mnohem větší nepřesnosti stávající kovové zárubně, než tomu bylo doposud. Díky jednodušší konstrukci bylo možné rozšířit i škálu materiálů, ze terých se futra vyráběla.

K dosavadní dýze či fólii přibyl stále oblíbenější laminát. Ten se svou dokonalou imitací dřeva vyrovná dýze, ovšem jeho povrch je mnohem odolnější. V současnosti si tak můžete vybírat z více než dvaceti desénů dřeva.

Cena obložkových zárubní se pohybuje podle typu a velikosti od tří tisíc korun výše.

Foto: Sapeli

Autor: Magdaléna Krajmerová