Realitní server Nreal.cz je na prodej, v případě zájmu nás kontaktujte na e-mailu prodej@nreal.cz
. . . Váš nezávislý realitní inzertní server ZDARMA
reality nabídkareality poptávkarekreace nabídkanové bydlení

zpětDeset tipů pro mikrovlnnou troubu

img

Myslíte si, že mikrovlnnou troubu si kupují jen ti, kdo si jídlo ohřívají? Omyl! Kombinovaná mikrovlnka zvládne mnohem víc.

Nenechte se mást neodbornými názory a nevěřte fámám o škodlivosti působení mikrovln na potraviny. Mikrovlnná energie nevyvolává žádné chemické změny. Mikrovlny pouze urychlují pohyb molekul v tucích, cukru a vodě. A zrychlení pohybu molekul vyvolává teplo, díky němuž v mikrovlnné troubě vaříme, ohříváme a rozmrazujeme. Vaření v mikrovlnce je pohodlné, rychlé a bezpečné. A s kombinací mikrovln, horkého vzduchu a grilu můžete mít křehké kuřátko s křupavou kůrčičkou připravené za 25 minut!

1. Úspora času a energie

Mikrovlnná trouba znatelně zkracuje čas přípravy jídel, a to na polovinu, někdy dokonce až na třetinu času, během něhož se jídlo normálně vaří na plotně v hrnci. V mikrovlnce totiž ohříváme pouze potravinu, takže nemrháme zbytečně energií a časem na ohřev hrnce a vody.

2. Méně špinavého nádobí

Představte si, že v mikrovlnce ohříváte svíčkovou: stačí vám k tomu jen jeden talíř, ze kterého pak budete i jíst. Kdybyste svíčkovou ohřívali na plotně, potřebujete k tomu hrnec na omáčku a maso, druhý hrnec a napařovací vějíř na knedlíky a talíř, na který budete servírovat. 3. Zdravá výživa V jídle připravovaném v mikrovlnné troubě zůstává více minerálů a vitamínů. Týká se to především zeleniny, při jejíž přípravě nepotřebujeme žádnou vodu. Při přípravě pokrmů v mikrovlnné troubě používáme i menší množství tuku, což organismu jen prospívá.

4. Technologie Inverter

Doporučujeme koupit mikrovlnnou troubu s technologií Inverter, která zaručuje rychlejší a po všech stránkách dokonalejší rozmrazování a vaření. O co tu jde? Především o to, že mikrovlny působí v troubě s technologií Inverter kontinuálně a nikoliv v pulzech.

5. Pohodlí

Už nemusíme stát u plotny a hlídat hrnec s vařečkou v ruce, aby se pokrm nepřipálil. Potraviny stačí vložit do mikrovlnné trouby, zavřít dvířka a nastavit výkon a čas, v případě inteligentnějšího přístroje jen příslušný program. Na konec vaření upozorní zvukový signál.

6. Více možností

Mikrovlnné trouby mohou být vybaveny různými typy grilů a horkovzdušným ohřevem, jejichž použití může být kombinováno s působením mikrovln. Při horkovzdušném vaření je výhodná funkce předehřívání trouby a také funkce odstátí pokrmu po jeho dokončení.

7. Umístění

Některé mikrovlnné trouby se vyrábějí jako vestavné nebo s možností vestavby do skříňky kuchyňské linky a mívají otevírání dvířek shora – dvířka tak tvoří odkládací plochu. Pozor: otevřená dvířka by mohla při umístění přístroje příliš vysoko vadit v pohledu dovnitř.

8. Velikost

Mikrovlnné trouby se vyrábějí ve velikostech od 14 l (např. 28×46×39cm) do 34 l (např. 33×56×52 cm). Konkrétní rozměry se liší podle výrobce a typu. Technologie Inverter umožnila u mikrovlnek Panasonic zvětšit prostor pro vaření ze 17 na 20 l a z 23 na 27 l.

9. Příslušenství

Kromě nádob na vaření rýže, výklopných grilů a roštů pro grilování v kombinaci s mikrovlnným ohřevem můžeme u některých trub najít i plech k přípravě moučníků a vánočního cukroví nebo speciální pánev pro přípravu pizzy, hranolků či koláčů.

10. Cena

Nejlevnější modely s mikrovlnným ohřevem a základními funkcemi můžeme koupit od 2600 do 10 000 Kč. Mikrovlnka s grilem se nyní prodává zhruba od 3000 do 13 500 Kč a mikrovlnka s kompletním vybavením (gril i horký vzduch) od 10 000 do 20 000 Kč.

redakce DHD

archiv DHD